„Wy jesteście solą ziemi – Wy jesteście światłem świata”. „Wy jesteście przyszłością narodu" - Jan Paweł II

Pedagog szkolny

„Staram się dziecko zrozumieć, nie szkodzić mu, stwarzać mu warunki i bodźce, aby chciało być lepsze. Dobry człowiek to taki, który czuje co drugi czuje! (O, jakie to cudne!)

J. Korczak (1878-1942)

Pedagog szkolny: Sandra Góra

Godziny pracy pedagoga szkolnego:

Poniedziałek: 10.00-14.00
Środa: 8.00-13.00

Adres e-mail: pedagog_sg@wp.pl

Pedagog to osoba, której zadaniem jest wspieranie dzieci i młodzieży.

Celem pracy pedagoga szkolnego jest tworzenie sprzyjających dla konstruktywnego rozwoju dzieci i młodzieży warunków opiekuńczo – wychowawczych, usuwanie luk lub łagodzenie przeszkód w prawidłowym przebiegu rozwoju i socjalizacji.

Pedagog to osoba, która wysłucha, zrozumie i doradzi.

Drogi Uczniu, zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny. Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem. Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej. Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać. Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem. Chciałbyś z kimś porozmawiać. Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób (wolontariat). Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Drogi Rodzicu, zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

Niepokoi Cię zachowanie dziecka. Chcesz porozmawiać o dziecku. Masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole. Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania. Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić. Szukasz pomocy. Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Sandra Góra